img
"Tajemství zdravého těla a mysli nespočívá v truchlení nad minulostí ani ve strachu o budoucnost, ale ve vědomém a plném prožitku přítomnosti." (Buddha)

 

Jóga

S jógou jsem se poprvé aktivně setkala v lednu 2012 díky úžasné osobě, vedle které mě v práci posadili, tenkrát ještě v bance. Pokud věříte stejně jako já, že náhody neexistují, víte, že to byl osud. 

Již na první lekci jsem se zamilovala. I když jsem se nedovedla udržet na vlastních rukách a myslela jsem si, že ten cvik snad nikdy nezvládlu, posouvala jsem se a posouvám každým dnem dále a dále. Někdy totiž něco vyzkoušíte a víte, doslova cítíte, že je to ta správná volba. Jóga není jen o cvičení, je také o dýchání a celkovém přístup k životu. Začne se měnit naprosto vše.

Prožívala jsem navíc právě těžké období v práci a ve stávajícím vztahu, vnitřně jsem se trápila a byla nešťastná. Díky józe jsem si uvědomila, že mé štěstí záleží jen na mně samotné. Začala jsem intenzivně cvičit, meditovat a pohybovat se mezi lidmi, se kterými jsem se cítila na stejné vlně. Trable v práci a ve vztahu jsem začala vnímat jako součást života, jako lekci, která mě má něco naučit a někam dále mě posunout.

Józe se věnuji stále. Troufám si říci, že je to na celý život. Někdy chodím intenzivně na jogové kurzy, jezdím na úžasné jógové pobyty, účastním se jógových festivalů. A občas celé týdny cvičím v poklidu domova jen sama pro sebe. Někdy celé dny nepraktikuji vůbec. Poslouchám totiž samu sebe. A jelikož jsem si moc přála předávat učení jógy dále mým osobitým přístupem, absolvovala jsem na jaře 2016 lektorský kurz jógy II. stupně pro dospělé a děti u České asociace dětské jógy. Aby co nejvíce lidí mělo možnost poznat, jak velkou vnitřní a vnější sílu nám jóga dáva, a kam všude člověku otevírá dveře.

Když tak přemýšlím, vlastně skoro všichni lidé, které znám, začali s jógou v nějakém zlomovém okamžiku svého života. Ať řešili zaměstnání, vztahy, svou váhu nebo nemoc.

A já se ptám, proč stále čekáme na takové zlomové okamžiky?

Začněme už dnes, s čímkoliv, kdekoliv a jakkoliv.

Pokud vás zajímá, co vše mi jóga dává a jaké dveře mi otevírá, a jestli již pořádám nějaké lekce, jaké festivaly a kurzy navštěvuji, kdo mě inspiroval a inspiruje, čtěte mé články a sledujte nahoře mé aktuality.

Na svých lekcích jógy využívám aromaterapii, která je pro mě srdeční záležitostí.

namaste
Jóga po porodu, aneb všechno mi nějak trvá :-)
Jóga po porodu, aneb všechno mi nějak trvá :-)
 

Jóga po porodu, aneb všechno mi nějak trvá :-)

Někdy hold člověk na chvíli ztratí sám sebe, protože do jeho života vstoupila bezpodmínečná láska k dítěti, která slovy nejde vyjádřit. Ale postupem času je zde opět prostor být tady pro sebe…být tady pro vás…


Co mi přinesl lektorský kurz jógy a jaká je má cesta v tomto směru?
Co mi přinesl lektorský kurz jógy a jaká je má cesta v tomto směru?
 

Co mi přinesl lektorský kurz jógy a jaká je má cesta v tomto směru?

Jak prohlásil Samuel Taylor Coleridge „To, co milujeme, je předmětem našeho nejhlubšího poznání.“ A tak poznávám a šířím to, co je mému srdci blízké. Mám pocit, že o to lépe můžeme své poslání vykonávat, když nás baví naše „práce“ a je z nás cítit upřímná radost z vlastního sebevzdělávání. Co myslíte :-)?


Jógová výzva :-)
Jógová výzva :-)
 

Jógová výzva :-)

Aneb od zítřka jdu testovat techniku kaizen a vytvořit si tak radostný návyk pro mé dlouho sněné ranní cvičení ashtanga yogy. Jdete do vytvoření jakéhokoliv návyku, ke kterému se dlouho odhodláváte, se mnou:-)?


Jóga a já v posledních měsících a mé plány v příštím roce
Jóga a já v posledních měsících a mé plány v příštím roce
 

Jóga a já v posledních měsících a mé plány v příštím roce

Poslední měsíce si v józe prožívám takový svůj tajný svět, ve kterém se mi moc líbí. Avšak nadešel okamžik na změnu a vylézt ze své ulity :-)! Taky občas potřebujte trochu delší čas jen sami na sebe?

 
 
VYHLEDÁVÁNÍ
 
 
ABY VÁM NIC NEUTEKLO
 
RODINNÉ A OSOBNÍ FINANČNÍ PORADENSTVÍ
 
JSEM ČLENEM ČADJ
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace