img
"Lidé, kteří jsou dostatečně blázniví na to, aby si mysleli, že dokáží změnit svět, ho také změní." (Steve Jobs)

 

Můj příběh

Na začátku tady stál dlouhosáhlý sloh o tom, jak jedna dívka potkala svého muže, vzali se a vše se zdálo být jako z pohádky.

Nebojte, stále si žijí svůj sen. Jen už se stali rodiči a dívka matkou a změnilo jí to celý svět. Asi teprve ve svých 30 ti dospěla.

Teď už ta máma nevidí svět jen přes růžové brýle, porod a rodičovství jí na dobro změnili ...

Každý z nás máme svůj životní příběh, radosti i starosti, osudy a životní cesty. Otázka zní, jak se v každém okamžiku rozhodneme k dané situaci postavit? Věřím, že vždy dostáváme jen takové překážky, které dokážeme zvládnout, i když nám to v prvotní chvíli připadá zcela nereálné a říkáme si: proč právě já? Proč? Co si vzpomínám, ke všemu se snažím stavět pozitivně a to mi pomáhá. Leckdo by řekl, že nosím na očích růžové brýle. A já si přitom vždy volím jen tu lepší variantu a zároveň se pokouším přijmout a chápat obě strany téže mince, rub i líc. Ne vždy je to samozřejmě jednoduché. Avšak pokaždé, když mám na výběr, jestli se budu mračit nebo smát, volím úsměv (i když popravdě řečeno, občas se prostě mračím na celý svět...).

Pak si vzpomenu na jedno čínské přísloví:

"Je lepší rozsvítit světlo, než lamentovat nad tmou." 

Když jsem se rozhodovala, jestli se dále budu trápit v práci, která mi energii spíše brala než dávala, protože jsem na své cestě v životě už byla skutečně jinde a i přes úžasný kolektiv a podmínky, a že mi to rozhodování zabralo zbytečně dlouhý čas, rozhodla jsem se vše ukončit a jít vstříc svým snům. Tím ale nechci říci, že jediným řešením je odejít.

Jen jsem si uvědomila a přiznala sama sobě, že nejšťastnější jsem v přírodě a ve spojení s ní skrze kvalitní stravu, bylinky a aromaterpii. Miluji jógu a svět miminek, dětí a maminek. A není nic krásnějšího, než se věnovat tomu, kde je vaše srdce doma. Proto jsem začala studovat Institut aromaterapie, abych mohla pomáhat. Vzdělávám se samostudiem v józe a na jaře 2016 jsem absolvovala  lektorský kurz jógy II. stupně pro dospělé a děti u České asociace dětské jógy, protože si přeji předávat tenhle životní směr. A abych mohla být dětem co nejblíže, absolvovala jsemi kurz baby masáží, doplnila jsem si také kurz první pomoci pro děti u Červeného kříže.

A ptáte se, jestli je snadné kráčet po své vysněné cestě? Zdaleka ne. Mám pocit, že mě tam nahoře někdo obzvláště důkladně testuje a snaží se mě přesvědčit, jestli svému snu skutečně věřím. Mnohokrát jsem prolila spoustu slz a chtěla se vrátit do zajetých kolejí života. Avšak má naděje a víra v dobro a skutečný život je naštěstí hodně silná.

Vnitřně prostě vím, že nyní jsem na správné cestě a věřím, že tvořím něco krásného. Konečně:-). Všichni můžeme. A kdyby to náhodou nevyšlo, i to se může stát, stále jsou zde další možnosti. Máme na výběr. Někdy možná v omezené míře, ale máme. Můžeme bojovat, anebo to vzdát. Rozhodnutí je vždy zcela na nás. A tak se snažím dělat hlavně vše, co si od srdce opravdu přeji a vybírám si. Věřím si. Věřím si na tolik, že si můžu vybírat a zároveň jsem vždy sama sebou se srdcem na dlani a upřímná. Říkám si, buď mě lidé příjmou takovou, jaká jsem nebo ne. Je to jejich volba, já už se rozhodla.

Takže, pokud se mám každý den možnost rozhodnout, jestli den prožiji naplno tady a teď, volím naplno a hlavně TADY a TEĎ (ale mnohdy se mi to prostě nedaří...). Není to jednoduché, protože život nám dává každý den zkoušky a nejrůznější překážky. Jednoduché je se například mračit, setrvávat v tom či onom trápení a neštěstí. Chápu, že někdy si musíme projít i tou částí trápení se. Také jí procházím, věřte mi. No, a někdy i dosti snadno zlenivíme, lehce upadneme do nostalgie. A v daný okamžik nám připadá, že je těžké udělat změnu. I když si pak říkáte, jak jednoduché to vlastně bylo, když jste změnu konečně učinili. Říkáte si, proč jsem to teda neudělala dříve? Už dávno jsem mohla být tak šťastná, jako jsem dnes.

Taky bývám občas smutná, nešťastná, protivná a nevím, kudy kam. Ale nechci to tak dlouho. Co možná nejdříve seberu veškerou svou vnitřní sílu a s upřímným srdcem a s tou nejkrásnější vírou jdu a udělám to. Dělám sama sebe šťastnou. Protože nikdo jiný to totiž za nás neudělá. Jen my sami. Takže nečekejte. Běžte a udělejte to, co nejdříve budete moci. Protože zítra už může být pozdě ...

A pokud cokoliv nemůžete zvládnout udělat sami (i to se může stát, jsme jenom lidé), vyhledejte pomoc blízkého člověka nebo odborníka, vše má řešení ;-). Jen se nebojte, nebojte se zeptat, nebojte si říct o pomoc.

A tak jsem se rozhodla krom jiného založit tento web a jít vstříc životu...

Řekla jsem si, že i kdybych pomohla jedinému človíčkovi, má to smysl.

Co mi vše pomohlo a pomáhá, vede mě na mé životní cestě, kdo mě inspiruje, a co díky tomu tvořím a konkrétní příběhy sledujte na mých stránkách.

I já stejně jako vy jsem hledala samu sebe. A vlastně stále hledám a učím se, v tom je ten život tak krásný a rozmanitý, nyní možná více než kdykoliv předtím. Protože jsem začala chápat svou ženskou podstatu (ale upřímně řečeno, někdy ji nechápu vůbec...). Věřím, že se celý náš život rozvíjíme a posouváme. Rozum, okolnosti a společnost mě vedli například ke studiu ekonomie na vysoké škole a následně k několika letům práce v bankovnictví. Měla jsem těžší dětství než jiné děti v mém věku. Ano, byly to cesty, kterými jsem si měla projít, a které mi také mnohé daly i vzaly. I přesto má každá cesta svůj význam, vždy se z ní můžeme něco naučit, i když se nám to zrovna právě teď ani trošku nezdá.

Učím se naslouchat hlasu svého srdce a své intuici a nesetrvávám na minulosti, jen se z ní snažím poučit, nelpím ani na budoucnosti, prostě jen žiju tady a teď s tím, co mám, a s tím, co dokážu a můžu ovlivnit.

A vy také můžete.

Naslouchejte si, naslouchejte svému okolí a hlavně svému srdci.

 

A po letech odstupu od mého vyhoření v bankovním sektoru na sklonku mé rodičovské dovolené jsem si mimo jiné sama sobě přiznala, že už hold ze mě nebude zdravotní sestřička nebo lékařka (mé vysněné povolání), že jsem hold vystudovaný ekonom a mám bohatou praxi v tomto sektoru. Že jsem vyhořela né z toho, že by mě to nebavilo, ale z toho, jaký neskutečný tlak je na obchodních pozicích v bance. Že mě má práce bavila, protože jsem si i zde našla cestu, jak pomáhat lidem. A život mi přihrál do života skvělé lidi a jsem v úžasném týmu, kterému také záleži na kvalitě a dobrých hodnotách pomáhat lidem ve finanční oblasti ...a tak jsem se stala finančním konzultantem na volné noze a jsem šťastná. No, kdo by to byl řek :-))).

...

A proč jsem si nechala vytvořit právě logo ptáčka?

Symbolizuje mi vše, čemu z hloubi srdce věřím: naději, rodinu, lásku, štěstí, znovuzrození, odvahu, věrnost, plodnost...

srdce 
 
VYHLEDÁVÁNÍ
 
 
ABY VÁM NIC NEUTEKLO
 
RODINNÉ A OSOBNÍ FINANČNÍ PORADENSTVÍ
 
JSEM ČLENEM ČADJ
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace